Zmarła Krystyna Sienkiewicz. Miała 81 lat

 

Zmarła wybitna piosenkarka, aktorka i gwiazda estrady, Krystyna Sienkiewicz. Poinformował  o tym jej bratanek, piosenkarz Jakub Sienkiewicz na swoim profilu na Facebooku.

Urodziła się w 1935 roku w Ostrowi Mazowieckiej. Od najmłodszych lat miała artystyczną duszą.  Ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych, po czym zaangażowano ją do Studenckiego Teatru Satyryków. Zadebiutowała na dużym ekranie między innymi w komedii wojennej „Rzeczpospolita babska”, serialu „Rodzina Leśniewskich”. Znana  była także na scenie teatralnej oraz kabaretowej. Występowała w Kabarecie Starszych Panów czy słynnym duecie Siostry Sisters, w którym grała wraz z Olgą Wrzesińską.

Przez lata cierpiała na postępującą wadę wzroku, lecz nie przerywała kariery zawodowej. Uczyła się tekstów ze słuchu. W 2015 roku przeszła udar, następnie zdiagnozowano u niej czerniaka. Mimo problemów zdrowotnych, kojarzona była z niezachwianą optymistyczną postawą. Była radosna, a o problemach mówiła lekko. Śpiewała recitale, pisała książki, kochała zwierzęta. Często powtarzała słowa Juliana Tuwima: „Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz.”

Fot. Grzegorz Dymarski

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Krystyna_Sienkiewicz_Polish_actress_and_painter.jpg

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*