“Krzyżowa” zaprasza 18 osób

W pięciodniowym projekcie w ośrodku Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego uczestniczyć będzie 18 osób z Polski i Niemiec w wieku od 20 do 70 lat. Temat spotkania: znaczenie muzyki w naszym życiu, także w kontekscie kulturowym i społecznym, współistnienie osób z różnych pokoleń.

Muzyka bawi, łączy i umożliwia komunikację. Bez słów wiele można nią wyrazić. Melodie i piosenki są świadectwem czasów, w jakich powstaly. Niektóre style w muzyce związane są z określonymi epokami politycznymi, pieśni stają się hymnami zrywów społecznych. Każde pokolenie ma swoje ulubione piosenki. W ten sposób muzyka odgrywa istotną rolę w życiu każdego człowieka, bez względu na wiek.

W Krzyżowej (ok. 50 km od Wrocławia) zajmiemy się także kwestią związków muzyki i polityki. Przeanalizujemy, jak piosenki stają się niekiedy nośnikiem stereotypów. Dyskusje prowadzone będą w międzypokoleniowych parach i grupach roboczych. W rezultacie projektu stworzony zostanie śpiewnik polsko-niemiecki, w którym znajdą się zarówno „piosenki pokoleń”, jak i nasze wspólne refleksje na temat stosunków pomiędzy ludźmi różnych generacji w Polsce i Niemczech.

Spotkanie odbędzie się w dniach 25 – 30 września 2009. Prowadzone będzie równolegle po polsku i niemiecku, zachęcamy więc do udziału także i tych, którzy nie znają języka. Koszt udzialu w projekcie wynosi 150 zł dla młodzieży i 250 zł dla osób pracujących i starszych. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie, wyżywienie, zwrot kosztów podróży do/z Krzyżowej (www.krzyzowa.org.pl) oraz ciekawy i różnorodny program.

Więcej informacji:
Michael Teffel, Kreisau-Initiative Berlin e.V.
mail: teffel@kreisau.de

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*