Po raz pierwszy w Polsce

Od rana do wieczora nad jeziorem Maltańskim spory ruch i gwar. Młodzi i starsi uprawiają różne sporty, spacerują, odpoczywają. Tysiące klientów odwiedzają galerię handlową. Wieczorami, od środy do niedzieli, zainteresowaniem cieszy się kino letnie.

Malta to także miejsce prestiżowych, krajowych i międzynarodowych, zawodów. W niedzielę, 23 sierpnia 2009, rozpoczynają się tutaj World Rowing Championships. To impreza najwyższej rangi w tej dyscyplinie sportu, po raz pierwszy jej gospodarzem jest Polska. W Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie weźmie udział około 1500 uczestników z ponad 50 krajów. Polskę reprezentować będzie 14 osad. Medale wręczone zostaną najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w 23 konkurencjach. Spodziewany jest przyjazd 150 zagranicznych dziennikarzy. Międzynarodowa Federacja Towarzystw Wioślarskich przysyła kilkudziesięciu delegatów.

Mistrzostwa potrwają tydzień. W sobotę o godzinie 20.00 ceremonię otwarcia uświetni koncertem holenderski DJ i producent muzyki trance Armin van Buuren. Tego dnia nad Maltą także wiele innych atrakcji w ramach „Dnia w Parku”.

Poznań bardzo starannie przygotowuje się do tej imprezy. Organizator mistrzostw, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, dba o każdy szczegół, od standardu bazy noclegowej dla gości i zawodników, zaplecza gastronomicznego, sanitarnego, miejsc parkingowych do najwyższego poziomu przebiegu zawodów. Obsługę wspierać będzie ponad 100 wolontariuszy.

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*