W szranki stają… szneki z glancem

Warto wybrać się na poznański Stary Rynek. Ogólnopolskiemu Festiwalowi Dobrego Smaku towarzyszą konkursy: Polska Nalewka Roku, Święto Golonki oraz Szneka z Glancem.

Do jutra trwać będą spotkania smakoszy, znawców sztuki i tradycji kulinarnej, wystawców regionalnych produktów z różnych stron Polski i Europy. Podczas festiwalu oglądać możemy pokazy kunsztu znanych szefów kuchni. Gotują oni swoje ulubione potrawy w specjalnie przygotowanej Kuchni Dobrego Smaku. Fani gotowania, jak i stawiający pierwsze kroki w kuchni, zaopatrzą się w książki kucharskie oraz liczne kuchenne gadżety.

Na Starym Rynku jest wiele stoisk gastronomicznych z potrawami kuchni z różnych stron świata – każdy smakosz na pewno znajdzie coś dla siebie. Poza tym wiele innych atrakcji. Spotkamy tutaj na przykład gwiazdy programów kulinarnych i podróżniczych: Piotra Bikonta, Wojciecha Cejrowskiego i Roberta Makłowicza.

Ogólnopolskiemu Festiwalowi Dobrego Smaku towarzyszą również koncerty. Posłuchać można między innymi jazzu, muzyki klasycznej i ludowej.

Prognoza pogody dla Poznania na weekend jest dobra. Według www.pogodnie.pl, dzisiaj będzie 25 stopni, jutro 29, bez opadów deszczu. To zachęca do wyjścia z domu. Dokąd? Proponuję Stary Rynek.

Fot. Karolina Piechocka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*