343 mecze przez 3 lata

Telewizja Polska negocjuje z Telewizją Polsat  odkupienie sublicencji do emisji spotkań piłkarskiej Ligi Mistrzów na otwartej antenie.

Ponoć rozmowy są nadal prowadzone. Informacja na dzisiaj jest taka, że Liga Mistrzów i Liga Europy od najbliższych spotkań będą dostępne tylko dla abonentów kanałów Polsat Sport Premium. W poprzednim sezonie  TVP miała sublicencję na emisję rozgrywek od platformy NC+. Ich oglądalność wynosiła wtedy 2,05 mln widzów. Rekord zanotowano podczas meczu Bayern Monachium – Real Madryt, który odbył się 25 kwietnia i zdobył 3,39 mln. publiczności.

Telewizja Polsat przygotowała się specjalnie do tego wydarzenia. Wybudowane zostało nowe studio o powierzchni 700 metrów kwadratowych.  Jest ono wyposażone w ogromną ścianę ledową (wysokość ponad 3 metry, długość – 24), greenbox, cztery plany zdjęciowe i oprogramowanie dla trójwymiarowej grafiki.

Od września Polsat Sport Premium pokaże  343 mecze przez trzy najbliższe sezony rozgrywek piłkarskich Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Fot. by Kieran Lynam, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2806373

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*