35 nazwisk na liście Nawałki

Selekcjoner reprezentacji Polski wybrał szeroką kadrę zawodników, którzy mają szansę na udział w zbliżających się Mistrzostwach Świata w Rosji. Za tydzień w grze pozostanie 28 zawodników.

Większych niespodzianek w wyborze Adama Nawałki nie było. Brak każdego zawodnika, którego nazwisko nie widnieje na liście, łatwo jest wytłumaczyć. Oprócz pewniaków selekcjoner postawił na młodych, którzy poprzez zgrupowanie reprezentacji zdobędą duże doświadczenie. Mowa o Sebastianie Szymańskim z Legii Warszawa czy Szymonie Żurkowskim z Górnika Zabrze, któremu udało się wygrać rywalizację z Tarasem Romanczukiem. Zwycięsko wyszedł też Paweł Dawidowicz, który otrzymał od szkoleniowca kolejną szansę.

Ciekawa rywalizacja czeka prawoskrzydłowych. Miejsce w 23-osobowej kadrze czeka na Kubę Błaszczykowskiego. O wyjazd na mundial walczą również Maciej Makuszewski, Sławomir Peszko, Damian Kądzior i Przemysław Frankowski. Nawałka nie znalazł miejsca dla Pawła Wszołka. Drobne niespodzianki także na pozycji napastnika. Szansę na wyjazd zachowują Krzysztof Piątek oraz Dawid Kownacki, kosztem Jakuba Świerczoka oraz Mariusza Stępińskiego.

Informacja o zmniejszeniu grupy zawodników do 28 zostanie podana 18 maja. Ostateczna selekcja, czyli wybór 23 zawodników, zakończy się 5 czerwca.

Lista zawodników mających szansę pojechać na mundial.

Bramkarze: Bartosz Białkowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Paweł Dawidowicz, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Damian Kądzior, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa, Karol Linetty, Maciej Makuszewski, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Maciej Rybus, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek