Malta zmienia nie tylko nazwę

25 czerwca rusza w Poznaniu, już po raz dwudziesty, festiwal Malta. Obok teatru, równie ważnymi jego elementami są: muzyka, taniec, performance oraz inne projekty artystyczne, choćby z zakresu sztuk wizualnych. W tym roku, ze względu na okrągłą rocznicę, wprowadzono kilka zmian m. in. nazwy z Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta na Maltafestival Poznań 2010.

„Trudno uwierzyć, że Malta jest już tak wiekowa. Pamiętam plany zagospodarowania tego terenu… W tym roku festiwal będzie miał wyjątkowy charakter. Gośćmi będą przede wszystkim artyści z Belgii” – powiedział Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego. W tym roku po raz pierwszy wprowadzony zostanie motyw przewodni – teatr flamandzki.

Wydarzeniem, które otworzy festiwal, będzie dwugodzinny koncert piosenek Jacquesa Brela, zatytułowany „The Flat Country” (25 czerwca, hala Arena). Kolejny ciekawy punkt programu to występ austriackiej aktorki, wokalistki i autorki piosenek Renate Jett. Podobnie jak w zeszłym roku, codziennie odbywać się będą koncerty oraz imprezy „Silent Disco” w studiu festiwalowym w „Pasażu kultury” przy Galerii Arsenał na Starym Rynku.

Twórcy Malty nie zapomnieli również o tańcu. Poza spektaklami tanecznymi, tradycyjnie już zobaczymy prezentacje w ramach cyklu „Nowy Taniec, Stary Browar na Malcie”, będące propozycją programową Art Stations Foundation.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*