Design jest jak gwiezdny pył…

…pod takim hasłem odbyły się szóste urodziny cieszyńskiego zamku. Jedną z najbardziej interesujących wystaw zaprezentowanych z tej okazji była wystawa najciekawszych prac dyplomowych studentów z Czech, Słowacji i Polski z zakresu designu.

Prace oscylowały przede wszystkim wokół zagadnień sztuki użytkowej, takich jak na przykład innowacyjny projekt lamp do wnętrza mieszkalnego, a także ciekawe rozwiązania dotyczące aranżacji powierzchni mieszkalnej.

Na wystawie można też było zobaczyć projekty z pogranicza designu ilustracji i sztuki. Jednym z nich jest „Mieszkaństwo”, praca autorstwa Karoliny Witkowskiej z ASP w Warszawie. To dość enigmatyczny projekt, wykonany w konwencji pisma, wykorzystujący język ulicy. Zobaczymy tutaj tak charakterystyczne dla blokowisk wlepki, szablony typograficzne oraz dokonania tzw. wandali. Sceną jest klatka schodowa, jak pisze autorka „brama ze świata zewnętrznego do przestrzeni prywatnej”. Darmowa w założeniu gazeta opisuje sąsiada, którego z jednej strony nie chcemy znać, zaś z drugiej okazuje się on być osobą bliską i pożądaną.

Dla uczestników wystawy przygotowano także tzw. „Strefę Alienacji”, gdzie można było przejrzeć czasopisma, obejrzeć pokaz parzenia kawy, a także delektować się błękitnymi i różowymi drinkami na bazie Żytniej.

Fot. M. Olejnicka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*