To już jutro otwieramy się po modernizacji!  Zapraszamy do historycznego gmachu Biblioteki Raczyńskich na  U RODZINY Raczyńskich. OTWARCIE.  Dzień po 236. rocznicy urodzin Edwarda Raczyńskiego – zwiedzanie, pokaz cennych atlasów i koncert Arte dei Suonatori.

Bibliotekarze, oprowadzając po pięknie odnowionych wnętrzach, opowiedzą o historii biblioteki i rodziny Raczyńskich. Zaprowadzą też do Filii Sztuki, która od kwietnia działać będzie na I piętrze zabytkowego gmachu, dając czytelniom dostęp do ponad 60 tys. zbiorów (książek, płyt) z dziedzin malarstwo, teatr, architektura, muzyka, moda i wzornictwo.  Oprowadzania odbywają się o godz. 12.00, 13.00 (tłumaczone na polski język migowy) , 14.00, 16.00.

Zapraszamy też na pokazy bezcennych, przepięknie ilustrowanych atlasów, które wróciły do biblioteki po konserwacji. O tajemnicach starych map opowie Krzysztof Grochowski z Działu zbiorów specjalnych.  Na pokazy atlasów zapraszamy o godz. 12.30, 13.30, 14.30, 15.30.

Nie zabraknie także wydarzeń dla najmłodszych: o 14.15 warsztaty Frajda u Edwarda zaprasza biblioteka dla dzieci  (zapisy filia11dz@bracz.edu.pl), a o 15.00 wyruszymy na rodzinne oprowadzanie po gmachu.

Na finał usłyszymy muzykę z czasów Raczyńskich, utwory m. in. Marii Szymanowskiej i E.T.A. Hoffmanna  zabrzmią w interpretacji jednej z najbardziej znanych polskich orkiestr Arte dei Suonatori.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy: zapisy@bracz.edu.pl

Przypominamy o zbiórkach na rzecz ukraińskich dzieci! Można przynosić książki po ukraińsku http://www.bracz.edu.pl/event/zbiorka-ksiazek-dla-ukrainskich-dzieci/ lub wpłacać pieniądze na ich zakup http://www.bracz.edu.pl/event/zbiorka-na-zakup-ksiazek-z-ukrainy/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*