Rzeka pieniędzy płynie do Piły

Rozwój miasta w ostatnich latach zawdzięczamy także pieniądzom, które płyną z Unii Europejskiej. Pilanie mogą się już pochwalić kilkoma zrealizowanymi projektami (np. Aqua Park, modernizacja Domu Kultury). Dzięki dofinansowaniu z UE możliwa jest współpraca uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile ze szkołami z Niemczech, Turcji i Bułgarii.

Kolejną inwestycją, która powstała między 2005 a 2007 rokiem jest wodociąg i stacja uzdatniania wody w Dobrzycy. Koszt budowy pochłonął prawie 10,5 mln euro, z czego 51% pochodziło z Funduszu Spójności. Dzięki temu wzrosły jakośc i ilości wody pitnej, zmodernizowana została sieć.

Mieszkańcy Pilskiego wreszcie doczekają się połączenia drogi numer 11 z krajową 188, nastąpi to w drugim kwartale 2011. Czekamy również na czternaście niskopodłogowych autobusów. Warto wiedzieć, że 80 procent z około 13 mln euro przeznaczonych na ten cel pochodzi z funduszy UE. Planowana jest również rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica, a także rewitalizacja obszaru powojskowego przy ulicy Powstańców Wielkopolskich.

Oby kolejne lata również przyniosły nam tak olbrzymie wsparcie Unii Europejskiej, a rzeka pieniędzy wartko płynęła.

Alicja Glapan
Marika Siwiak
Justyna Turkowiak
Justyna Winiecka

Fot. http://www.zycie.pila.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*