Fioletowe natarcie długouchych

Początek kalendarzowej wiosny już za nami, o czym świadczą przebiśniegi, piękna pogoda, nadlatujące bociany. Od trzech lat do zwiastunów wiosny zaliczamy także fioletowe zające, które po raz pierwszy pojawiły się w Starym Browarze.

W tym roku zwierzaki przybrały nowe rozmiary. W Atrium Starego Browaru są półmetrowe. Zające średniej wielkości (1,7 m) ozdobią placówki opiekuńczo- wychowawcze , stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego. Największe osiągną nawet wysokość 2,4 m i staną się wizytówkami najbardziej charakterystycznych miejsc w Poznaniu. Fioletowy długouchy zagościł także Morasku, na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Trzech przedstawicieli fioletowego gatunku wyjedzie do Wrocławia, Gdyni i Krakowa. Najodważniejsze trio uda się do Györ na Węgrzech, Jyüvaskyla w Finlandii i do Brukseli w Belgii.

Największą atrakcją dla najmłodszych będzie malowanie zajęcy 16 i 17 kwietnia. Już teraz zapraszamy na to wydarzenie, które stanie się pięknym początkiem okresu wielkanocnego.

Joanna Gacek
Anna Czyżak
Magdalena Kaszowska
Karolina Jakubowska

Fot. Przemysław Kaczmarek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*