Niestety, przegraliśmy

Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Wójcika zwyciężył drużynę AZS UAM Poznań 3:0 i jako ostatni zapewnił sobie udział w turnieju mistrzów, którego stawką będzie awans na zaplecze Plus Ligi.

Pierwsze akcje miały wyrównany przebieg i obie drużyny zdobywały na przemian punkty. Jednak to zawodnicy Krispolu szybciej opanowali nerwy i po asie serwisowym Koconia objęli prowadzenie 6:3. Poznaniacy natychmiast odrobili dwa punkty i po ataku Lisieckiego na tablicy mieliśmy tylko 6:5 dla Wrześni. Gospodarze bardzo dobrze spisywali się w przyjęciu, co umożliwiało im kombinacyjną grę. Kolejny as tym, razem Józefczaka, dał czteropunktowe prowadzenie Krisopolowi (12:8). Podopieczni Krzysztofa Wójcika byli nie do zatrzymania w pierwszym secie. Po ataku Dziewita z kontry różnica sięgnęła już siedmiu punktów (18:11), a na koniec seta aż dziewięć (25:16).

Kolejny skuteczny atak Dziewita już na wstępie drugiego seta daje Krisopolwi trzy punkty zaliczki (3:0). Uderzenie Skupa ze środka powiększa przewagę do czterech oczek i o czas poprosił grający trener UAM AZS Damian Lisiecki. Po przerwie na żądanie, Września dyktuje warunki na parkiecie. Dwa bloki z rzędu Kempińskiego zwiększają różnicę do sześciu punktów (13:7). Niesieni dopingiem kibiców, gospodarze po ataku z kontry rozgrywającego tego dnia bardzo dobre zawody Iglewskiego prowadzą 17:11. Do końca seta obraz gry nie uległ zmianie i seta ponownie do 16 wygrywa drużyna z Wrześni.

Początek tym razem lepszy w wykonaniu Poznania. Atak z przechodzącej kapitana AZS, Murdzi, daje jego zespołowi prowadzenie 7:4. Pięć kolejnych akcji pada jednak łupem Krispolu i mamy 9:7. Środkowy Józefczak zagrywa asa i jest 14:11. Kolejny atak Murdzi z przechodzącej po złym przyjęciu Wrześni i goście dochodzą Krispol na odległość dwóch punktów (19:17). Niestety, końcówka znowu należała do Krispolu i po kończącym uderzeniu Iglewskiego hala oszalała z radości.

Krispol Września – AZS UAM Poznań 3:0 (25:16, 25:16. 25:23)

Krispol Września – Marcin Iglewski, Kempiński, Dziewit, Skup, Józefczak, Kocoń, Mateusz Iglewski (libero) oraz Wojnowski, Borkowski,
AZS UAM Poznań – Obuchowicz, Domonik, Lisiecki, Murdzia, Janiak, Kaczmarek, Nieboj (libero) oraz Wojtysiak, Skrok, Radojewski, Karolkiewicz, Debel