Mecze bez publiczności?

Premier Donald Tusk poinformował na dzisiejszej konferencji, że jeżeli otrzyma negatywną opinię o bezpieczeństwie na stadionach poznańskiego Lecha i warszawskiej Legii, oba obiekty mogą zostać zamknięte dla publiczności. Tak opinia może być wydana jeszcze dzisiaj.

Stowarzyszenie Wiara Lecha od wielu lat prowadzi działania mające na celu budowę pozytywnego wizerunku kibica piłki nożnej. Niestety, to spotkanie pokazało, że do jego osiągnięcia ,jeszcze długa droga. Stowarzyszenie, choć nie było ani organizatorem wyjazdu, ani dystrybutorem biletów na mecz finału Pucharu Polski, przeprowadzi zbiórkę pieniędzy – podobnie jak po fecie mistrzowskiej – by pokryć straty, które powstały w sektorach zajmowanych przez kibiców Lecha Poznań na stadionie w Bydgoszczy.

„Wszyscy powinniśmy się wstydzić za to, co się wydarzyło, PZPN też” – przyznaje jego szef, Grzegorz Lato. Według niego, zamknięcie stadionów Lecha i Legii to niedobry pomysł.

Prezydent Ryszard Grobelny na razie nie wydał oświadczenia w tej sprawie. Lech Poznań będzie domagać się od policji zapisu monitoringu z zajść, do jakich doszło po meczu. Wiceprezes Lecha, Arkadiusz Kasprzak zapowiedział, że winni zostaną ukarani.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*