Stulatka

Na przełomie 1910 i 1911 roku w Poznaniu, na terenie ówczesnego ogrodu botanicznego, powstała pierwsza Palmiarnia. Miała powierzchnię 534 metry kwadratowe i składała się z części centralnej (prezentowano w niej palmy) oraz dwóch skrzydeł z kolekcją kaktusów i roślin tropikalnych. Obecnie ma powierzchnię 4600 m², liczy dwanaście pawilonów i akwarium.

Rok 2011 jest dla poznańskiej Palmiarni rokiem jubileuszowym. W najbliższą sobotę, 7 maja, nastąpi inauguracja obchodów 100 rocznicy jej powstania. Ryszard Grobelny, prezydent Poznania, otworzy je oficjalnie o godzinie 19. Tę uroczystą chwilę poprzedzi urządzony w Parku Wilsona, na terenie którego obecnie znajduje się Palmiarnia, kiermasz roślin, a później festyn rodzinny. Jako gwiazda wieczoru w muszli koncertowej wystąpi zespół Strefa Zero. Na godzinę 21 planowany jest pokaz sztucznych ogni.

Inauguracja obchodów 100 rocznicy powstania Palmiarni, to początek cyklu imprez związanych z obchodami roku jubileuszowego i promocją tego unikatowego w skali europejskiej miejsca.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*