Zaproszenie do drużyny \”Fireballs\”

Fani tego sportu już pojutrze będą mieli niepowtarzalną okazję, aby stać się członkami drużyny futbolu amerykańskiego. Dla zainteresowanych 120-yardowym boiskiem oraz elipsoidalną skórzaną piłką, drzwi do poznańskiej drużyny „Fireballs” staną otworem.

„Przyłożenie”, ”kop na bramkę” czy „zagranie bezpieczne” to tylko niektóre z haseł, które, wraz z futbolem amerykańskim, oficjalnie zagościły w roku 2004 w stolicy Wielkopolski. To właśnie wtedy powstała drużyna KFA „Fireballs” Wielkopolska, która, wespół z Warsaw Eagles, zainicjowała powstanie Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego.

Głównym założeniem w tej dyscyplinie sportu jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez podania do zawodników o określonej pozycji i przerzucenia piłki na stronę przeciwnika. Na boisko można wystawić 11 reprezentantów jednej drużyny. Mecz podzielony jest na cztery 15-minutowe kwarty; w przypadku remisu dolicza się 15 minut.

Zawodnicy „Fireballs” przekonują, że w tej grze nie są najważniejsze warunki fizyczne, a chęć współzawodnictwa. Więcej informacji na oficjalnej stronie drużyny: http://www.1kfa.com/

Rekrutacja:
7 – 8 maja, godz. 11, na terenie Orlika, ul. Droga Dębińska 21
Zainteresowanych prosi się o zabranie stroju oraz obuwia sportowego.

Fot. www.olx.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*