W środę Viadukt.11

Już po raz ósmy mamy szansę udać się na jedyne w Niemczech uniwersyteckie targi polsko-niemieckie (viadukt.11) organizowane przez Europejski Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. W tym roku targom towarzyszyć będą ważne dla obu stron wydarzenia. Jednym z nich jest 20 rocznica powstania Uniwersytetu Viadrina, drugim natomiast otwarcie niemieckiego rynku pracy dla Polaków.

Viadukt.11 to okazja, której nie wolno przegapić. To szansa, szczególnie dla ludzi młodych, ambitnych, którzy kończąc studia pragną nabyć doświadczenia i odbyć praktykę w jednej z międzynarodowych firm lub nawiązać kontakty z potencjalnymi pracodawcami. Istnieje także możliwość rozmowy z pracownikami, często absolwentami Viadriny, którzy mogą podzielić się swoimi jakże cennymi doświadczeniami i przeżyciami przy szukaniu pierwszej pracy.

Na targach spotkać będzie można ponad 50 wystawców z Niemiec oraz Polski. Są to przedstawiciele zarówno małych, regionalnych, jak też krajowych firm oraz międzynarodowych korporacji. Wszystko to skierowane jest do grona ponad 6000 studentów prawa, gospodarki oraz szeroko pojętego kulturoznawstwa. Dla osób, które nie wiedzą jeszcze, jaką drogą zawodową chcą podążać, wydarzenie to jest wspaniałą okazją, by rozejrzeć się wśród ofert pracy. Jest to również niepowtarzalna szansa na znalezienie praktyk tuż przed zbliżającymi się wakacjami.

U poszczególnych wystawców zasięgnąć będzie można wszelkich informacji dotyczących ofert praktyk i pracy oraz złożyć swoje CV. Targom towarzyszyć będą ponadto ciekawe dyskusje, jak również bogaty program wystąpień i prezentacji, wygłaszanych przez przedstawicieli firm. Udział w targach jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej:

www.europa-uni.de/viadukt

Data: 11.05.2011
Miejsce: Europa-Universität Viadrina, Gräfin-Dönhoff Gebäude, Europaplatz 1, 15230 Frankfurt (Oder)
Czas: 11.15 -17.00

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*