UAM wysoko w rankingu

Dziennik „Rzeczpospolita” w wydaniu 19 maja opublikował ranking szkół wyższych w 2011 roku. Oceniane były: prestiż, innowacyjność, potencjał naukowy, efektywność naukowa, warunki studiowania i umiędzynarodowienie. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uplasował się na 4 miejscu. Uniwersytet Medyczny znalazł się na 10 pozycji, Politechnika Poznańska na 17, Uniwersytet Ekonomiczny na 28, a Uniwersytet Przyrodniczy na 37 pozycji.

Rankingiem objęte zostały także państwowe wyższe szkoły zawodowe, niepubliczne uczelnie licencjackie (inżynierskie) – Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu zajęła 23 miejsce, Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania 34, Poznańska Szkoła Biznesu 35, a Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu zajęła 41miejsce. W zestawieniu niepublicznych uczelni magisterskich na 17 miejscu uplasowała się Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Ranking kierunków studiów w przypadku nauk społecznych zapewnił Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza 3 miejsce. W rankingu uniwersytetów poznański UAM jest na 3 miejscu, takie same miejsce wśród uczelni ekonomicznych zajmuje Uniwersytet Ekonomiczny. W innych rankingach uczelni Politechnika Poznańska plasuje się na 7 miejscu , AWF na 4 , Uniwersytet Przyrodniczy na 3, a Uniwersytet Medyczny na 1 miejscu.

W rankingu uwzględniono szkoły, które mają przynajmniej 2 roczniki absolwentów i wzięły udział w badaniach ankietowych.

Fot. Sic!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*