Szczęście w nieszczęściu

Polscy szczypiorniści wygrali z Ukrainą w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2012. Biało-czerwoni są coraz bliżej awansu do przyszłorocznej imprezy, która odbędzie się w Serbii. Zwycięstwo odniesione nad naszymi sąsiadami nie uszło nam jednak na sucho.

Niektórzy nasi gracze odnieśli mniej lub bardziej poważne kontuzje, które mogą wykluczyć ich z gry w kolejnym meczu. Patryk Kuchczyński już w 20 minucie musiał opuścić boisko z powodu rozcięcia dłoni. Zmienił go Robert Orzechowski, który również nie dograł do końca, przyczyną było obicie barku. Kolejnym kontuzjowanym jest Piotr Grabarczyk, który narzekał na lewą nogę.

Miejmy nadzieję, że kolejne spotkanie nie przyniesie tylu urazów, a kontuzjowani zawodnicy jakoś do siebie dojdą. Ostatnie spotkanie eliminacyjne odbędzie się w Poznaniu, kadra Bogdana Wenty zmierzy się z Portugalią (12 czerwca w Arenie).

Ukraina – Polska 26:32, (13:14)

Ukraina: Brażnik, Komok – Burka 7, Ganczew 4, Mańkowskij 4, Doroszczuk 3, Liubczenko 2, Jużbabienko 2, Żuk 1, Biegal 1, Ostrouszko 1, Pietriczko 1, Kriwczikow.

Polska: Szmal, Wyszomirski – B. Jurecki 6, Jurkiewicz 5, Tłuczyński 5, Tkaczyk 4, M. Lijewski 3, K. Lijewski 3, Kuchczyński 3, M. Jurecki 1, Żółtak 1, Tomczak 1, Chrapkowski, Jaszka, Orzechowski, Grabarczyk.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*