Jak daleko można posunąć się w działaniach promujących rozwój idei? Profesor Bogdan Marciniec da się zamurować razem z kamieniem węgielnym Zespołu Inkubatorów Wysokich Technologii – największej inwestycji Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego Fundacji UAM, gdzie innowacyjne firmy znajdą miejsce do realizowania swoich pomysłów. Uroczystość rozpoczynająca budowę odbędzie się dzisiaj o godzinie 12 na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM (ul. Rubież 46 w Poznaniu).
Wmurowaniu aktu erekcyjnego towarzyszyć będą pokazy naukowe. Jedną z największych atrakcji będą pokazy doświadczeń, serwowane niczym koktajle przez naukowych barmanów. Naukowcy zaprezentują m. in. jeden z najpiękniejszych eksperymentów – wielką wyrzutnię pierścieni dymnych. Zamienią bańki mydlane w warkocze ognia, stworzą najszybszą orkiestrę świata, pobawią się ciekłym azotem i wulkanem pianowym.
Pokazy to zaledwie przedsmak tego, co niebawem może dziać się w Zespole Inkubatorów Wysokich Technologii. Projekt skierowany jest do młodych, innowacyjnych przedsiębiorstw przede wszystkim z branży chemicznej, biotechnologicznej i informatycznej. Nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek oferować będzie laboratoria, pomieszczenia biurowe, magazynowe oraz salę konferencyjną.
PPNT to najstarszy w Polsce park naukowo-technologiczny. Powstał w ramach Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 15 lat wspiera proces komercjalizacji wyników badań naukowych w gospodarce oraz stymulacji rozwoju ekonomicznego Wielkopolski. PPNT to multidyscyplinarny ośrodek grupujący specjalistów z nauk ścisłych, przyrodniczych i technicznych. W jego ramach działają pracownie, laboratoria i firmy z dziedziny chemii i technologii chemicznej, archeologii, informatyki, fizyki, geologii oraz nauk ekonomicznych. Dzięki nowoczesnym i funkcjonalnym obiektom, stworzył przedsiębiorcom optymalne warunki do prowadzenia biznesu oferując przy tym szeroki wachlarz usług około biznesowych.
Dodaj komentarz