Pokazy to zaledwie przedsmak

Jak daleko można posunąć się w działaniach promujących rozwój idei? Profesor Bogdan Marciniec da się zamurować razem z kamieniem węgielnym Zespołu Inkubatorów Wysokich Technologii – największej inwestycji Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego Fundacji UAM, gdzie innowacyjne firmy znajdą miejsce do realizowania swoich pomysłów. Uroczystość rozpoczynająca budowę odbędzie się dzisiaj o godzinie 12 na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM (ul. Rubież 46 w Poznaniu).

Wmurowaniu aktu erekcyjnego towarzyszyć będą pokazy naukowe. Jedną z największych atrakcji będą pokazy doświadczeń, serwowane niczym koktajle przez naukowych barmanów. Naukowcy zaprezentują m. in. jeden z najpiękniejszych eksperymentów – wielką wyrzutnię pierścieni dymnych. Zamienią bańki mydlane w warkocze ognia, stworzą najszybszą orkiestrę świata, pobawią się ciekłym azotem i wulkanem pianowym.

Pokazy to zaledwie przedsmak tego, co niebawem może dziać się w Zespole Inkubatorów Wysokich Technologii. Projekt skierowany jest do młodych, innowacyjnych przedsiębiorstw przede wszystkim z branży chemicznej, biotechnologicznej i informatycznej. Nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek oferować będzie laboratoria, pomieszczenia biurowe, magazynowe oraz salę konferencyjną.

PPNT to najstarszy w Polsce park naukowo-technologiczny. Powstał w ramach Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 15 lat wspiera proces komercjalizacji wyników badań naukowych w gospodarce oraz stymulacji rozwoju ekonomicznego Wielkopolski. PPNT to multidyscyplinarny ośrodek grupujący specjalistów z nauk ścisłych, przyrodniczych i technicznych. W jego ramach działają pracownie, laboratoria i firmy z dziedziny chemii i technologii chemicznej, archeologii, informatyki, fizyki, geologii oraz nauk ekonomicznych. Dzięki nowoczesnym i funkcjonalnym obiektom, stworzył przedsiębiorcom optymalne warunki do prowadzenia biznesu oferując przy tym szeroki wachlarz usług około biznesowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*