A tak jest w dużych firmach

W strefie chill out nasi absolwenci podzielili się swoim doświadczeniem w ramach projektu Franklin Templeton. Wykazali się dużą chęcią pomocy studentom nie do końca zorientowanym w realiach dużych firm. Ale też ich zadaniem była prezentacja mechanizmów funkcjonowania globalnej firmy.

W czasie rozmów studenci mogli dowiedzieć się  o możliwościach rozwoju w firmie, w której dziś pracują absolwenci UAM. Poznali przebieg otwartych rekrutacji. Atrakcją była z pewnością szansa na wirtualne zwiedzenie biura. Bardzo praktyczną i użyteczną dla studentów była możliwość skonsultowania CV. Usłyszeli, że należy je pisać krótko, w punktach wskazać  dotychczasowe doświadczenia zawodowe, jak i zainteresowania. Musimy być po prostu konkretni. Miejsce na wypisanie się mamy w liście motywacyjnym.

Inicjatorzy tego przedsięwzięcia rozdawali ulotki, z których można było wyczytać najważniejsze informacje dotyczące ich organizacji. Zaletą przynależności do Franklin Templeton Investments jest możliwość zapoznania się z planem inwestycyjnym i wszelkimi udogodnieniami ułatwiającymi partnerską współpracę między pracodawcą a pracownikiem, jak i siłownia w każdej z siedzib instytucji w Poznaniu.

Wszelkie informacje zostały przedstawione w języku angielskim, ponieważ instytucja ma zasięg globalny i działa w aż 34 państwach.

Fot. https://www.facebook.com/WNPiD/