Będą skrupulatnie kontrolowane

Na stronie gov.pl pojawił się właśnie komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego, w którym apeluje o respektowanie przepisów prawa.

Jak już pisaliśmy wcześniej, w weekend majowy będziemy ograniczeni nie tylko pogodą, która nie pozwoli nam na wygrzewanie się w słońcu, ponieważ tego po prostu nie będzie. Na większą swobodę, spowodowaną luzowaniem obostrzeń, możemy liczyć dopiero po majówce. W ten dłuższy weekend, na pewno wielu z nas chciałoby, mimo reżimu epidemicznego, wyjechać, czy to w góry, czy nad morze.

Główny Inspektor Sanitarny przewidział, jakie możemy mieć plany i zapowiada masowe kontrole. „Przepisy przeciwepidemiczne zostały ustanowione w celu ochrony zdrowia i życia obywateli naszego kraju. W czasie nadchodzącego weekendu majowego wszelkie miejsca użyteczności publicznej, w tym również punkty prowadzące usługi hotelarskie będą skrupulatnie kontrolowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną wspólnie z Policją i innymi służbami. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej (…) będą podejmować działania zgodnie ze swoimi kompetencjami, a próby omijania zakazów lub ich lekceważenia – nie będą akceptowane”.

Zatem dobra rada – uważajcie na siebie i udanej majówki!

Grafika: gov.pl/web/gis

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*