Będzie nam Go brakowało

22 maja 2017 zmarł Zbigniew Wodecki. Przeszedł udar mózgu. Od kilkunastu dni stan jego zdrowia znacznie się pogarszał. Miał 67 lat.

Piosenkarz, instrumentalista, kompozytor, aktor i prezenter telewizyjny. Autor wielu znanych przebojów, takich jak: ,,Chałupy Welcome To”, ,,Lubię wracać tam, gdzie byłem”, ,,Zacznij od Bacha”, ,,Izolda”. Wszyscy pamiętamy również piosenkę ,,Pszczółka Maja”, którą uwielbiały dzieci. Zaczął śpiewać w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. W.  Żeleńskiego przy ulicy Basztowej w Krakowie, w klasie skrzypiec Juliusza Webera. W latach 60-tych rozwijał swoje skrzydła. W tym czasie związany był z kabaretem Piwnica pod Baranami i zespołem Anawa, a także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. Odnosił sukcesy na wielu festiwalach, także miedzynarodowych. W 1972 roku zadebiutował jako piosenkarz na festiwalu w Opolu, gdzie podbił serca słuchaczy. Był jednym z jurorów w polskiej edycji Tańca z Gwiazdami. W stacji TVN prowadził programy: ,,Droga do Gwiazd” oraz ,,Twoja Droga do Gwiazd” i koncert ,,Zakochajmy się jeszcze raz”

Zbigniewa Wodeckiego, zapamiętamy jako ciepłego, serdecznego człowieka o wielkim głosie i charyzmie. Będzie nam Go bardzo brakowało. Do zobaczenia, Panie Zbigniewie!

Fot. www.wodecki.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*