Reggae w Czerwonych Koszarach

Ostróda Reggae Festival to czołowe polskie święto muzyki wywodzącej się z Jamajki. W 2017 roku odbywa się już po raz 17 (od 10 do 13 sierpnia, Czerwone Koszary). Z sukcesem udowadnia on uniwersalizm treści niesionych przez reggae.

Festiwal zyskał globalną markę, cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata i gromadzi międzynarodową publiczność – młodzież oraz całe rodziny z dziećmi. Z małego dziedzińca ostródzkiego zamku, poprzez Białe Koszary, do wyjątkowego terenu opustoszałej jednostki wojskowej w centrum miasta – Czerwonych Koszar, przeszedł on długą drogę. Zawsze związany z pięknym mazurskim miastem, którego nazwa dla wielu ludzi stała się synonimem reggae.

Edycja 2016 zapisała się wieloma pięknymi wydarzeniami muzycznymi, z koncertami międzynarodowych gwiazd Alborosie (Włochy/Jamajka), Tarrusa Riley’a (Jamajka), Dellé (Niemcy/Ghana), Jah9 (Jamajka), Katchafire (Nowa Zelandia) czy Nattalie Rize (Australia/Jamajka). Druga edycja jedynego na świecie międzynarodowego World Reggae Contest okazała się sukcesem i wypromowała nieznane szerzej zespoły. W tym roku konkurs przyciągnął uwagę 81 grup z 31 krajów świata, w tym wielu z tak odległych krajów jak Jamajka, USA czy Brazylia. Zwycięzca, holenderska grupa The Dubbeez, w ramach głównej nagrody nagrywać będzie swój album na Jamajce. Finał konkursu w ramach współpracy z największym na świecie portalem reggae, Reggaeville.com, transmitowany był na żywo w internecie dla kilkutysięcznej, międzynarodowej publiczności. W sieci można było również oglądać wywiady i konferencje z festiwalowego biura prasowego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się DJ-sko/producenckie występy na scenie Green z wieloma zagranicznymi i krajowymi gwiazdami gatunku, jak i mniejsze sceny Yellow i Jah Love, które skutecznie uzupełniły artystyczną ofertę.

W programie 17. Ostróda Reggae Festival są między innymi: legenda roots reggae z brytyjskiego Bristolu – Talisman, najpopularniejszy francuski producent cyfrowego reggae Manudigital & Bazil, młoda warszawska grupa odwołująca się do jamajskich korzeni gatunku – Johny Rockers,  Kingfisha, The Skints, Bethel, Johny Rockers, Steel Pulse (fot.), Big Youth.  Kolejnymi wykonawcami największego polskiego święta jamajskiej muzyki są Mesajah, Cała Góra Barwinków oraz doświadczona ekipa DJ’ów i wokalistów z Niemiec – Irie Ites Soundsystem. Wytwórnia płytowa Karrot Kommando obchodzi w tym roku swoje 10-lecie. Działając niezależnie w grupie przyjaciół, jest przykładem sukcesu wywodzącego się z punka ducha „Do it Yourself”. W trakcie festiwalu na Red Stage reprezentować będą ich grupy: Paprika Korps, Ragana i Vavamuffin.

Karnety na cały festiwal do końca maja kosztują 200 zł.

Fot. materiały prasowe

Więcej na stronach: http://www.ostrodareggae.com

https://www.facebook.com/Ostrodareggaefestival

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*