Cel (nie)osiągnięty

Robert Kubica wraca do Formuły 1, choć tylko w roli kierowcy rezerwowego. Zespół Williams poinformował o tej decyzji na Twitterze. Podstawowymi kierowcami brytyjskiego teamu w nadchodzącym sezonie będą Lance Stroll i Siergiej Sirotkin.

Kubica nie startował w wyścigach F1 od 2011 roku. Jego karierę przerwał fatalny wypadek w rajdzie Ronde di Andora. Polak od pewnego czasu walczył o powrót do królowej sportów motorowych. Krakowianin najpierw testował Renault, a później skierował swoją uwagę w stronę Williamsa. Rywalem Kubicy o miejsce w zespole był Sirotkin.

W testach, według obserwatorów, nieco lepszy był polski kierowca, ale nie dały one jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który z tej dwójki jest zdecydowanie lepszy. Po wielu zawirowaniach i sprzecznych informacjach medialnych wybrany został Rosjanin.

Z pewnością Polak liczył na więcej, ale z drugiej strony na bezrybiu i rak ryba. W obecnej roli będzie on mógł stopniowo przygotowywać do ponownego profesjonalnego ścigania i być może, w razie słabej dyspozycji pierwszego albo drugiego kierowcy lub innych okoliczności, otrzyma szansę jeszcze w sezonie 2018.

Fot. Foto: Stefan Brending / Lizenz: Creative Commons CC-by-sa-3.0 de

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*