Głośno o Panaceum

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, na czele z Jerzym Owsiakiem, oraz Prawo i Sprawiedliwość niezbyt przepadają za sobą. Jednak to, co zrobił jeden z pomorskich lekarzy rodzinnych zasługuje na szczególną uwagę.

Otóż postanowił on na grupie „Jestem gorszego sortu” na Facebooku wymownie pokazać, co może się stać, jeżeli osoba będzie negowała osiągnięcia fundacji w jego gabinecie. Pacjenci przychodni NZOZ Panaceum w Rumi zastali kartkę z informacją następującej treści: „W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z PiS, ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP.” Jak widzimy, konflikt na linii Owsiak – PiS wszedł na zupełnie nowy poziom.

Z jednej strony trudno się nie zgodzić ze stanowiskiem lekarza z Rumi, bo skoro nie dajesz i krytykujesz Owsiaka, nazywając go złodziejem i oszustem, to dlaczego masz być leczony na sprzęcie, który zafundowała fundacja tego złodzieja? Z drugiej jednak strony warto byłoby jednak zachować honor i pomagać wszystkim, bez względu na sympatie polityczne, patrząc chociażby na nauczanie Kościoła, na który tak powołuje się PiS. Jednak po co kłamać, skoro prywatne gabinety nie są wyposażane w sprzęt Orkiestry?

Według informacji Radia ZET, lekarz w tej przychodni już nie pracuje, ponadto rzekomo nie są to drzwi z tej przychodni. Nadal jednak przyjmuje on swoich pacjentów w prywatnej przychodni w Gdyni. Przeciwko niemu zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne w Komisji Etyki Zawodowej.

Jak widać, podział społeczeństwa trwa w najlepsze. Gorszy i lepszy sort prześcigają się w pomysłach, jak uprzykrzyć drugiej stronie życie, mimo że właściwie mija się to z prawdą. Tylko do pewnego momentu wydaje się to być śmieszne, bo może stać się, niestety, tragiczne.

Fot. zrzut ekranu https://www.tvp.info/35630655/nie-obslugujemy-pacjentow-z-pis-lekarz-stracil-prace

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*