Coraz bliżej święta…

 

Za nami „Magia świąt” – wydarzenie, które wprawiło  studentów, pracowników wydziału, a także osoby odwiedzające w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dobry wynik przyniosła także akcja „Rusz Serduszko”.

Zróbmy sobie fotkę
Jednym z elementów tego wydarzenia była możliwość zrobienia sobie zdjęcia na tle przedstawiającym świąteczną scenerię (ciepło rodzinne). Dodatkową atrakcją były rekwizyty, które każda osoba mogła wziąć, by jeszcze bardziej upiększyć swoje zdjęcie.  Ustawiających się w kolejce było bardzo dużo – każdy chciał upamiętnić te chwile, by za kilka lat do niej wrócić i po raz kolejny z uśmiechem na twarzy, czerpać radość i przeżywać ten dzień jakby dopiero co był.

Zaśpiewaj razem z nami

Każdy, kto znalazł się w holu naszego wydziału mógł posłuchać pięknych kolęd i świątecznych piosenek, które specjalnie dla nas na ten dzień przygotowali studenci. Odważniejsi dołączali do wspólnego śpiewania, ci bardziej skryci z zachwytem wsłuchiwali się w tekst i melodie poszczególnych piosenek. Najmłodsi goście, którzy odwiedzili wydział, mogli spróbować swoich sił – wejść na scenę i tak jak prawdziwa gwiazda zaśpiewać to, co przywoła magię świąt do serc każdego z obecnych.

Piernikowe wypieki
Osoby pozbawione  talentu wokalnego mogły spróbować swoich sił w ozdabianiu pierników. Specjalnie przygotowane miejsce pozwoliło dzieciom na przeobrażanie smutnych pierników w najpiękniejsze ciastka. Sprawiało im to dużo radości dzieciom,  z zapałem i pełnym skupieniem przystępowały do swojej pracy. Efekty cieszyły każdego.

Wesołych Świąt
Całe wydarzenie miało przypomnieć, że już za kilka dni święta Bożego Narodzenia, ale i uświadomić nam, co w życiu się naprawdę liczy. A jest to czas spędzony z drugim człowiekiem. Wspólne śpiewanie kolęd, ozdabianie pierników czy fotografie – z pozoru banalne –  mają wielką moc. Powodują uśmiech na twarzy drugiego człowieka, ponieważ ktoś poświęcił mu swój cenny czas, co w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej kłopotliwe. Bo tego, co tak naprawdę się liczy, nie da się kupić za pieniądze. Pamiętajmy o tym. Podczas kilku magicznych dni spędźmy czas w gronie najbliższych, a święta będą cudownym czasem, pełnym szczęścia i miłości.

Fot. Maria Henczke

PoRuszyliśmy Serduszka!

Czy jest coś lepszego niż pomaganie? Oczywiście, że nie! Dobry przykład przedświątecznego wsparcia dała Telewizja Studencka „Flesz”. Redakcja już po raz trzeci zorganizowała akcję „Rusz Serduszko”, która ma na celu pomoc zwierzakom w schroniskach. W tym roku zbiórka skierowana była do Schroniska w Przyborówku i Ruścu.

Została ona zainicjowana w listopadzie 2017 roku przez zespół „Flesza” z  ówczesną redaktor naczelną – Martą Krzemińską. Pomoc polega na organizowaniu corocznych, przedświątecznych zbiórek na rzecz potrzebujących zwierząt.  W tym roku kolejna jej edycja rozpoczęła się 25 listopada. Tego dnia, członkowie redakcji otworzyli specjalne stoisko z ciastkami, zachęcając studentów i wykładowców do pomocy. W sobotę, 14 grudnia, zawieźli wszystkie dary do Przyborówka, gdzie za całe okazane dobro podziękowali im sami podopieczni czyli psy oraz koty z Przytuliska. Dzięki wielkim sercom darczyńców udało się zebrać między innymi: 157,2 kg karmy suchej dla psów, 10 kg karmy suchej dla kotów, 63,1 kg karmy mokrej dla psów, 2,8 kg karmy mokrej dla kotów, 95 kocy, 8 smyczy, 24 zabawki, 10 poduszek, 14 obroży, 19,6 kg kaszy, 29,3 kg ryżu, 26,8 kg makaronu, 5 kg żwirku.

W akcję zaangażowane były również inne media i organizacje: Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Utubersi, TVP Poznań, Akademia Piłkarska Reissa, Studencka Agencja Fotograficzna, Radio „Meteor”, Kurier Akademicki, Bardzo Uniwersyteckie Czasopismo, Gazeta „Fenestra”.

Fot. Sandra Wawrzyniak

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*