Miała odwagę sięgnąć po marzenia

W 2020 roku Wydawnictwo Znak zaproponuje wielkie powroty mistrzów, nowe literackie odkrycia, poruszające i prowokujące reportaże, zmuszające do myślenia religijne i filozoficzne publikacje, a także odpowiadające na aktualne problemy poradniki i trendsetterskie książki kulinarne.

29 stycznia ukaże się „Jane Goodall. Pani od szympansów” Danuty Tymowskiej! To pierwsza biografia jednej z najbardziej wyjątkowych i wpływowych kobiet naszych czasów, znanej na całym świecie społecznej aktywistki, ikony ekologii, rzeczniczki pokoju, propagatorki praw zwierząt i poszanowania przyrody. To opowieść o jej sile i pasji: choć nikt w nią nie wierzył,  jej przełomowe odkrycia uznano za jedne z najważniejszych osiągnięć nauki minionego wieku. To także książka o niezwykłej więzi człowieka ze światem zwierząt.

Jane Goodall to ikona nauki i ekologii, podróżniczka, pisarka, wysłanniczka pokoju ONZ, aktywistka. Nasza noblistka Wisława Szymborska uznała ją za wybitną postać i marzyła o tym, aby ją poznać. Ta książka to pierwszy pełny obraz życia niezwykłej kobiety, która miała odwagę sięgnąć po marzenia.

Autorka, Danuta Tymowska, to biolożka, tłumaczka, nauczycielka, absolwentka literatury angielskiej na Cambridge University, redaktorka PWN, miłośniczka zwierząt. Obecnie mieszka w Kanadzie z mężem, synami i kotką Shebą.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*