Czym różni się figura od bryły?

Od 3 sierpnia przywracamy wolny dostęp do półek. Podczas całej wizyty w Bibliotece Raczyńskich  czytelnicy są zobowiązani do zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.

Prosimy o skrócenie czasu pobytu w placówce do niezbędnego minimum, tak aby zachować płynność ruchu i umożliwić skorzystanie ze zbiorów jak największej liczbie osób. Wznawiamy także działalność kulturalną i spotkania na żywo. Prosimy o zapoznanie się z regulaminami dostępnymi na stronie http://www.bracz.edu.pl/o-bibliotece/regulaminy/

CZYTATY wracają! Jednym z wydarzeń, na które wkrótce stacjonarnie zaprosimy  będzie kolejne spotkanie z cyklu CZYTATY4. Spotkanie już 8 sierpnia w samo południe. Tym razem, wraz z edukatorami  matematycznymi, będziemy poznawać tajemnice figur. Sprawdzimy, czym różni się figura od bryły, a także poznamy opowieści Puchacza Piotra. Wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe na adres zapisy@bracz.edu.pl  (prosimy o podanie danych dzieci i opiekunów biorących udział w wydarzeniu). Zapisy rozpoczynamy 27 lipca. Liczba miejsc ograniczona.  Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Posnaniana 2019. Z radością ogłaszamy tytuły książek, które zostały wyróżnione Nagrodą im. Józefa Łukaszewicza. Nagrodzone książki o Poznaniu, wydane w roku 2019, to:

Filip Czekała, Tomasz Mikszo, „”Pewuka. Cud nad Wartą”. Wydawnictwo Poznańskie,

Waldemar Łazuga, „Portret rodziny z herbem we wnętrzu”. Wydawnictwo Poznańskie,

Jarosław Mulczyński, „Życie artystyczne w Poznaniu w latach 1919-1939. Instytucje, salony, wystawy”. Wydawnictwo Miejskie Posnania.

Serdecznie gratulujemy autorom i wydawcom! Na spotkanie z laureatami zaprosimy we wrześniu. Szczegóły  http://www.bracz.edu.pl/event/najlepsze-ksiazki-o-poznaniu-2019-nagrody-im-jozefa-lukaszewicza-przyznane/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*