Nasza studentka z Noblem 2020

Sandra Wawrzyniak, redaktor naczelna „Flesza”, została laureatką plebiscytu Studencki Nobel 2020.

– O byciu dziennikarzem zaczęłam myśleć dosyć późno, bo przez większość swojego liceum myślałam o tym, aby iść na prawo. Jednak w trzeciej klasie, kiedy  nauczyciele zaczęli mi mówić, że mam lekkie pióro, stwierdziłam, że może jednak nie prawo a dziennikarstwo, więc wywróciłam moje plany o 180 stopni i zamiast szykować się na „małego” prawnika, szykowałam się na „małego” dziennikarza – mówiła laureatka.

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach – zarówno naukowych, artystycznych, jak i społecznych. Gala plebiscytu, ze względu na pandemię, przybrała niecodzienny charakter, prowadzący w sposób wirtualny łączyli się ze zwycięzcami. Sandra Wawrzyniak otrzymała nagrodę w kategorii Dziennikarstwo i Literatura. (www.amu.edu.pl)

Sic! gratuluje i życzy kolejnych konkursowych laurów.

Fot. www.amu.edu.pl

—————

#BędzieHit! Właśnie tak brzmi hasło redakcji „Flesza”, czyli zespołu początkujących dziennikarzy telewizyjnych. Tworzymy program nie tylko z myślą o rozwoju własnego warsztatu dziennikarskiego – naszym celem jest dostarczanie koleżankom i kolegom z wydziału, najświeższych informacji akademickich. Dążymy do maksymalnego profesjonalizmu, dlatego żadne działania redakcyjne nie są nam obce. Montujemy newsy, piszemy artykuły, robimy zdjęcia oraz grafiki, ale przede wszystkim… świetnie się bawimy!
Strona internetowa: flesz.amu.edu.pl