Czynne od kilkudziesięciu godzin

Centrum Wsparcia i Integracji „Krok do Pracy” już otwarte! Zapraszamy do udziału w projekcie osoby, które opuściły Ukrainę z powodu wojny, przebywają obecnie w województwie wielkopolskim i myślą o podjęciu pracy lub założeniu własnej firmy w Polsce.

W Centrum Wsparcia i Integracji otrzymasz kompleksową pomoc i doradztwo w zakresie zatrudnienia, wsparcie pośrednika pracy w znalezieniu pracy, dotacje na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, wsparcie tłumacza, warsztaty psychologiczne i z edukacji finansowej, pomoc prawną, szkolenia zawodowe i kursy języka polskiego, opiekę na dziećmi podczas trwania spotkań i szkoleń oraz możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach integracyjnych. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie www.krokdopracy.org

W Polsce znajduje się około 1.5 miliona uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Aby zapewnić im jak najlepsze wsparcie, IRC pracuje w różnych miejscach Polski, samodzielnie oraz z miejscowymi partnerami. W ramach wsparcia w zaspokojeniu podstawowych potrzeb i osiągnięciu finansowej niezależności, IRC zapewniło wsparcie finansowe rodzinom, które go potrzebowały. Wspieramy także dzieci, kobiety, które doświadczyły przemocy, osoby głuche, uczniów i uczennice z Ukrainy. Jedną z inicjatyw są Centra Wsparcia i Integracji „Krok do pracy” które otwarte zostały właśnie w Poznaniu i Katowicach.

Centrum jest miejscem, w którym osoby uciekające przed wojną mogą uzyskać wsparcie w podniesieniu kompetencji i kwalifikacji zawodowych oraz znalezieniu godnej i uczciwej pracy, która pozwoli im na samodzielne życie i opiekę nad bliskimi. Osoby, które wezmą udział w programie będą mogły wziąć udział w lekcjach języka polskiego, skorzystać z konsultacji prawnych, szkoleń zawodowych, doradztwa w zakresie zatrudnienia i wielu innych.

Weronika Rzeżutka-Wróblewska

Communications Officer

International Rescue Committee | Rescue.org

Poland Country Program

Centrum Wsparcia i Integracji

w Poznaniu

„Krok do pracy” Centrum Wsparcia i Integracji w Poznaniu

ul. Towarowa 35/3A, 61-896 Poznań; poniedziałek-piątek
od 9 do 17    (+48) 728 322 577 poznan@fiiw.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*