Deszcz przegonił widzów do auli

To już czwarta Filmowa Noc na naszym patio.  Niestety, plany pokrzyżowała pogoda.

Tematem tegorocznej edycji i motywem przewodnim filmów były marzenia. Uczestnicy wydarzenia, dzięki specjalnie dobranym pod tematykę filmom mogli unieść się nad ziemię, przenieść w świat cyrkowej fantazji lub podążyć za dziecięcymi marzeniami. W tym roku tytuły filmów nie były przedstawiane wcześniej, a stały się przedmiotem konkursu, podczas którego najaktywniejsi fani kinematografii mogli wykazać się swoją wiedzą. W repertuarze wydziałowego kina znalazły się filmy różnych gatunków. Była to nagrodzona Oscarem animacja „Odlot”, musical „Król Rozrywki” oraz przejmujący dramat obyczajowy „Billy Elliot”. Organizatorzy zadbali również o specjalne otoczenie. Wśród balonów i kolorowych baniek mydlanych widzowie mogli poczuć się jak w krainie marzeń. Niestety, plany zostały pokrzyżowane przez pogodę. Przelotny deszcz zmusił do przeniesienia wydarzenia do wydziałowej auli.

Wyśmienite filmy, pyszne przekąski, klimatyczne otoczenie – to coś, dzięki czemu studenci tak licznie przybywają na  Filmową Noc.

Fot. Maciej Jarmoliński