DNB Bank Polska wesprze „TWE”

Po raz pierwszy Forum Uczelni Ekonomicznych sprawdzi wiedzę studentów w „Teście Wiedzy Ekonomicznej”. Partnerem tego projektu będzie DNB Bank Polska.

Jego eksperci pomogą w ułożeniu pytań, a DNB ufunduje nagrody najlepszym studentom oraz zorganizuje spotkanie     z laureatami warszawskiej edycji konkursu. Współpraca z Forum Uczelni Ekonomicznych wpisuje się w promującą edukację, autorską ideę DNB Bank Polska „Kierunek na wiedzę”. DNB Bank Polska jako specjalistyczny bank korporacyjny realizuje projekt marketingowy „Kierunki”,  w ramach którego dzieli się swoją wiedzą z klientami oraz środowiskiem finansowym. Podobnie, w obszarze Corporate Social Responsibility bank skupia się na działaniach, które realizuje pod hasłem: „Kierunek na wiedzę”, a także – jako bank o korzeniach skandynawskich – „Kierunek na środowisko”.

W „Teście Wiedzy Ekonomicznej” który zostanie przeprowadzony 29 listopada weźmie udział 500 studentów pięciu wiodących uczelni ekonomicznych, którzy zechcą sprawdzić swoją wiedzę m. in. z zakresu bankowości, rynków kapitałowych i finansowych. 25 najlepszych pojedzie pod koniec grudnia do Poznania, aby wziąć udział  w drugim etapie. Bank DNB wesprze projekt realizowany przez Forum Uczelni Ekonomicznych – zaproponuje pytania do testu, nagrodzi najlepszych studentów, a laureatów zaprosi na spotkanie z prezesem i pracownikami banku.

W swoich działaniach z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu bank prowadzi działania edukacyjne  i współpracuje z organizacjami studenckimi. Jego pracownicy są mentorami w programie „Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości” (AIP) – doradzają, jak rozwiązać problem, z którym zwróci się do nich startup. Kierowane do nich pytania dotyczą obszaru finansów firmy, możliwych form finansowania bankowego czy pozabankowego. W maju tego roku studenci współpracujący z AIP uczestniczyli w wykładzie poprowadzonym przez pracowników banku na temat sposobów pozyskiwania kapitału na rozwój ich firm.

Fot. zrzut ekranu www.dnb.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*