Prawie 100 naukowców z 16 krajów

Viadrina Center B/ORDERS IN MOTION świętuje 5-lecie – jubileuszowa konferencja rozpoczyna dzisiaj obrady.

W konferencji „B/ORDERS IN MOTION – Current Challenges and Future Perspectives” we Frankfurcie nad Odrą weźmie udział prawie 100 naukowców z 16 krajów.  Rozpocznie się ona dzisiaj o godz. 18 wykładem prof. dr. Sandro Mezzarda, profesora teorii politycznej na Uniwersytecie w Bolonii, autora licznych publikacji w Border Studies na temat: „Sealing Border? Rethinking Border Studies in Hard Times”.

W trakcie trzech dni (15 – 17 listopada) konferencji uczestnicy po obu stronach polsko-niemieckiej granicy w Uniwersytecie Europejskim Viadrina i w Collegium Polonicum w Słubicach będą dyskutować nad aktualnymi badaniami w dziedzinach  „Un/Making Borders and Boundaries”, „Borderless Labor – Labor across Borders“, „Migrating Borders & Boundaries“ und „Territorial Borders: The Institutionalization of Crossings“.  Częścią konferencji jest również prezentacja plakatów, podczas której młodzi naukowcy przedstawią aktualne wyniki badań w zakresie badań nad granicami.

Szczegółowe informacje na temat konferencji w języku angielskim na stronie:
www.borders-in-motion.de/conference-2018

Fot. www.borders-in-motion.de