Dwie ankiety

Czy podczas pandemii częściej gramy w planszówki? Czy niepokoimy się o zdrowie swoje naszych najbliższych? A może jesteśmy zadowoleni, bo nagle mamy dla siebie więcej czasu? Odpowiedzi na te pytania pomogą socjologom z UAM w naukowej obserwacji obecnej rzeczywistości.

– Socjologiem się jest, a nie bywa – podkreślają uniwersyteccy naukowcy – Dlatego w obliczu trosk i niepewności, mimo wielu nowych wyzwań i obowiązków, cześć pracowników i doktorantów stara się na bieżąco gromadzić informacje na temat radzenia sobie ludzi w tych niecodziennych okolicznościach – wyjaśniają.

Na stronie Wydziału Socjologii (http://socjologia.amu.edu.pl/new/aktualnosci/socjologia/445-ankiety-dotyczace-pandemia-wirusa-sars-cov-2) dostępne są dwie ankiety: dotycząca życia codziennego oraz na temat opinii i postaw Polaków wobec koronawirusa. W pierwszej znajdziemy pytania o nasze codzienne czynności i zmiany z nimi związane, a także prośbę o ocenę naszych odczuć czy zachowań innych ludzi. Druga ankieta zawiera kilka pytań na temat sytuacji gospodarczej oraz działań państwa w obliczu pandemii.

Ankiety może wypełnić każdy, są całkowicie anonimowe. Wyniki zostaną wykorzystane zbiorczo w postaci obliczeń statystycznych oraz publicznie udostępnione. (ww.amu.edu.pl)

Fot. Andrzej Piechocki

1 Komentarz do Dwie ankiety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*