Dzisiaj możesz się wzmocnić

Przed nami Noc Bibliotek – święto bibliotekarzy i czytelników, które w tym roku  upłynie pod hasłem – Czytanie wzmacnia.

Dzisiaj o godzinie o 17 Biblioteka Raczyńskich zaprasza na taras na spotkanie o wzmacniającej roli czytania. O tym, co dzieje się w mózgu podczas czytania, czy czytanie potrafi wzmocnić więzi społeczne oraz naszą samoocenę porozmawiamy z psychologiem Tomaszem Kilarskim i filozofem kultury Przemysławem Rotengruberem.

A o godz. 18 spod pomnika Higiei  wyruszy  wycieczka śladami Raczyńskich. Trasa prowadzić będzie od pl. Wolności, przez Stary Rynek, Ostrów Tumski, na Chwaliszewo. Tam, przy Filii 11, uczestnicy otrzymają premierowy quest Śladami Raczyńskich, który zachęci do samodzielnego odkrywania tajemnic Poznania i Raczyńskich. Wycieczkę prowadzi Karolina Dąbrowska-Wiśniewska, bibliotekarka, przewodniczka (profesjonalny przewodnik po Poznaniu) i autorka questu.

Wielbicieli zwierząt i blogów zapraszamy na onlinowe spotkanie z Łukaszem Łebkiem, autorem bloga „Nie zadzieraj z weterynarzem” i książki „Co gryzie weterynarza”. Podczas rozmowy poruszone zostaną tematy związane z pracą weterynarza, pisaniem książki, ale także obecnością w internecie  i propagowaniem wiedzy o zwierzętach w mediach społecznościowych. Spotkanie 12 października  o godz. 18 będzie transmitowane na naszym Facebooku; jak zawsze zachęcamy do udziału i aktywności w komentarzach.

Fot. Archiwum Sic!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*