Trzy bardzo dobre kwarty

Miasto Zakochanych Chełmno – Enea Basket Poznań 52:91 /13:27, 18:15, 14:28, 7:21/

Pierwsi zdobycze punktowe notują goście. Prowadzimy 2:0, a po chwili 4:0. W 8 minucie gospodarze po celnej trójce zmniejszają nasze prowadzenie do 1 punktu /3:4/. Gdy zdobywamy kolejnych 7, prowadzenie nasze urasta do 8 punktów. Przez kilka minut przewaga naszego zespołu oscyluje wokół 8 punktów, ale kolejne nasze przyspieszenie 10:0 podwyższa ją do 17. W końcówce tej kwarty zawodnicy miejscowi zdobywają jeszcze 4 punkty, my natomiast tylko jeden i w ten sposób ustala się wynik pierwszej kwarty 13:27 /występujemy w roli gości/.

Początek drugiej kwarty poprawia nasz bilans punktowy na 13:32 w 8’:48’’, a w 7’:37’’ osiągamy najwyższe prowadzenie w tej kwarcie 35:15. Wtedy następuje okres naszej niedyspozycji rzutowej i zawodnicy z Chełmna zmniejszają naszą przewagę najpierw do 16 punktów /4’:45’’/, a na koniec drugiej kwarty do 11 punktów: 31:42.

Wygrane przez nas III kwarta 28:14 i IV 21:7 pozwala z nawiązką nie tylko wyrównać, ale zdecydowanie przewyższyć straty z II kwarty, a stało się to za przyczyną między  innymi serii 11:0 i 8:0 w III kwarcie. Wprawdzie również gospodarze z zespołu Miasta Zakochanych odpowiadają serią 10:0, ale końcówka tej kwarty ponownie należy do nas. W ten sposób ustala się wynik meczu po trzech kwartach: 70:45 na naszą korzyść. W ostatniej kwarcie nasza dominacja nie podlega dyskusji i mecz kończymy z przewagą 39 punktów, po efektownie wygranej ostatniej kwarcie 21:7.

Tradycyjnie wypowiedź trenera Przemysława Szurka: Trzy bardzo dobre kwarty w naszym wykonaniu pozwoliły kontrolować przebieg meczu i odnieść drugie wyjazdowe zwycięstwo. To kolejny mecz, gdzie broniliśmy z odpowiednią intensywnością, co zaowocowało stratą nieco ponad 50 punktów. Wszyscy zawodnicy pojawili się na boisku, a w kadrze meczowej było aż 8 juniorów, tym bardziej cieszę się z dużej liczby minut, jakie mogli dostać”.

Punkty zdobyli – dla Enei: M. Wielechowski 17, 1×3, D. Bręk 11, 3×3, I. Urban 11, 2×3, J. Fiszer 10, 1×3, J. Simon 10, 7 zb., J. Andrzejewski 8, I Maćkowiak 7, 1×3, J. Nowicki 6, M. Jakubiak 5, M. Puchalski 4, 1×3, K. Koc 2, dla Miasta Zakochanych najwięcej punktów zdobyli: D. Belski 11, 1×3, 17 zb., M. Krawiec 11, 1×3, Ł. Mirolewicz 9, 10 zb., M. Ziółkowski 8, 2×3.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!