I kto jest zniesławiony?

Od lipca zeszłego roku głośno mówi się o sprawie Depp-Heard, wtedy to Johnny Depp pozwał magazyn „The Sun” o zniesławienie (w artykule został nazwany”‘żonobijcą”).

Sąd uznał, że tabloid miał prawo użyć takiego określenia, ponieważ aktor bił byłą żonę Amber Heard i od tamtej pory rozpoczęła się nieszczęśliwa seria zdarzeń dla aktora. Poproszony przez wytwórnię Warner Bros, Depp zrezygnował z roli Grindelwalda w „Fantastycznych zwierzętach”, niedługo później ogłoszono, że nie zagra także Jacka Sparrowa w kontynuacji „Piratów z Karaibów”.

Jednak obserwujący przebieg rozpraw, fani Deppa nie uznają wyroku za słuszny i nie pozostają dłużni wobec Heard. W ślad za wyrokiem, wystosowali petycję, która miała doprowadzić do pozbawienia aktorki roli w drugiej części „Aquamana”. Jednak to dopiero początek działań przeciwko niej. 14 grudnia 2020, na platformie *You Tube pojawił się materiał Amber Heard’s 2020 Takeaway: „Adapt & Survive”, który nie zyskał przychylności internautów. Na obecną chwilę materiał ma 408 tysięcy „łapek w dół”, które znaczą, że tylu osobom nie spodobało się działanie promujące aktorkę. W sekcji komentarzy znaleźć można powtarzającą się wielokrotnie frazę: “They won’t believe you, because you’re a man.” She is NOT a victim ( “Nie uwierzą Ci, bo jesteś mężczyzną” Ona NIE jest ofiarą), która wyraża sprzeciw wobec jej zachowania i wobec wydanego przez brytyjski sąd wyroku.

——————-

* YouTube – serwis internetowy założony w lutym 2005 roku, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, ocenianie i komentowanie filmów.

Fot. www.flickr.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*