W sieci zawrzało…

… kilka dni po imprezie urodzinowej Alexandra Wanga. Amerykański projektant został oskarżony o molestowanie seksualne osób transpłciowych i mężczyzn.

A wszystko rozpoczęło się od tego, że model Owen Mooney podzielił się swoją historią na TikToku, gdzie opisał incydent z 2017 roku z udziałem Wanga na imprezie w klubie nocnym w Nowym Jorku. “Osoba obok mnie wykorzystała fakt, że nie mogliśmy się ruszyć, więc zostałem przez nią uwięziony. Zaczął głaskać moją nogę i obmacywać moje miejsce intymne. Zamarłem. A kiedy odwróciłem się, żeby spojrzeć, kto to był, zobaczyłem Alexandra Wanga” – tak brzmiały słowa Mooneya w wideo opublikowanym przez instagramowy profil @shitmodelmgmt.

Sprawa jest mocno komentowana na Twitterze. Po tej opowieści, oskarżeń zaczęło pojawiać się coraz więcej. Czy znany projektant mody, który zbudował swoją markę na odważnych projektach, będzie rozliczany ze swojej przeszłości? Sam Wang po kilku dniach ciszy zdecydował się odnieść do całej sytuacji. Jak podaje “The Guardian”, Amerykanin zaprzeczył. Powiedział: “W ciągu ostatnich kilku dni otrzymywałem bezpodstawne i groteskowo fałszywe oskarżenia. Twierdzenia te zostały niesłusznie wzmocnione przez konta w mediach społecznościowych, które słyną z publikowania zniesławiających materiałów z nieujawnionych i/lub anonimowych źródeł bez żadnych dowodów lub jakiejkolwiek weryfikacji faktów. (…)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*