Impreza? Tak, dla 50 osób

W piątek, 28 maja, za sprawą decyzji rządu, przestały obowiązywać kolejne obostrzenia w związku z pandemią COVID-19. Restauratorzy od tego dnia mogą przyjmować gości również wewnątrz swoich lokali, a nie tylko w ogródkach.

Nie można liczyć na taką swobodę, jaka była znana w lokalach jeszcze dwa lata temu. W dalszym ciągu obowiązuje reżim sanitarny, a co za tym idzie:

– Maksymalne obłożenie punktu gastronomicznego to 50%.

– Dystans między stolikami. Zajęty może być co drugi z nich, a odległość między miejscami spożycia posiłków musi wynosić co najmniej 1,5 metra. Wyjątkiem od tej zasady może być ustawienie przegrody o wysokości nie mniejszej niż 1 metr, licząc od powierzchni stolika.

– Obowiązek noszenia maseczki zakrywającej nos i usta. Mogą one zostać odsłonięte dopiero po zajęciu miejsca przy stoliku.

Od piątku mogą być również organizowane imprezy okolicznościowe. Liczba osób w nich uczestnicząca nie może być większa niż 50. Osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19 nie są wliczane do tego limitu.

Odrobinę oddechu w związku z luzowaniem obostrzeń złapią również inne branże. Według rozporządzenia, także od 28 maja ponownie można prowadzić punkty gry na automatach oraz kasyna. Limit powierzchni dla jednej osoby wynosi 15 metrów kwadratowych, a obsługa oraz klienci mają obowiązek zakrywania ust i nosa maseczkami. Czynne są również baseny dla wszystkich chętnych z limitem 50% obłożenia, Otwarte siłownie, kluby fitness i solaria z limitem jednej osoby na 15 metrów kwadratowych oraz reżimem sanitarnym.

Tagi: obostrzenia, siłownie, kluby fitness, solaria, COVID-19, reżim sanitarny, maseczki

Źródło: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-05-27/koronawirus-luzowanie-obostrzen-od-piatku-otworza-silownie-baseny-a-restauracje-wpuszcza-klientow/

Fot. https://www.pexels.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*