Kategorie: parkowa i uliczna

W 2016 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski oficjalnie ogłosił, że na letniej Olimpiadzie w Tokio możemy spodziewać się sześciu nowych dyscyplin sportowych. Dużym zaskoczeniem była obecność w tym gronie jazdy na deskorolce.

W Japonii będziemy świadkami pierwszych potyczek najlepszych deskorolkarzy. Ich zmagania zostały podzielone na dwie kategorie: parkową i uliczną. Każda z nich dodatkowo została podzielona na zawody kobiet i mężczyzn. Jeśli chodzi o odmianę parkową, uczestnicy jeżdżą w betonowych basenach i przez 45 sekund wykonują tricki. W kategorii ulicznej zawodnicy pokonują przeszkody.

Nasz kraj w tej dyscyplinie będzie reprezentować Amelia Brodka, brązowa medalistka mistrzostw świata z 2017 roku w jeździe na deskorolce. Polka jeździ na niej od 12 lat. Zaczynała od kategorii street w New Jersey, gdzie mieszkała. Od dziesięciu lat nasza zawodniczka specjalizuje się już jednak w odmianie park. Reprezentantka Polski w celu rozwijania swoich umiejętności mieszka i trenuje obecnie w Kalifornii, w San Diego.

Wierzy, że uda jej się wywalczyć medal, mimo silnych reprezentacji z krajów takich jak: Stany Zjednoczone, Japonia, Szwecja, Brazylia czy Australia. Nam, kibicom, pozostaje mieć nadzieję, że Amelia Brodka uzyska na olimpiadzie jak najlepszy wynik, może stanie na podium.