Kręci się, gra i śpiewa

Każdy ma jakiegoś bzika. Jedni uwielbiają psy, inni samochody, ale są też tacy, którzy kochają płyty. Niezależnie od rodzaju; winyl, kaseta, płyta CD,  jeśli jesteś miłośnikiem tych cudnych nośników muzyki, to Wielka Giełda Płyt w Poznaniu, byłaby dla ciebie.

W poznańskiej Galerii M1 niedawno stanęły dziesiątki małych stoisk, na których dało się odnaleźć wiele dobrej muzyki. Była to istna rozkosz dla wszystkich miłośników winyli, płyt CD oraz kaset. Nagrania Eltona Johna, AC/DC oraz Johnny’ego Casha rozbrzmiewały po wszystkich korytarzach, dzięki wielu gramofonom oraz magnetofonom rozmieszczonym przy stoiskach.

Wydarzenie zorganizowane przez grupę Winyle Dla Ciebie przyciągnęło uwagę wielu ludzi, cały dzień tłumy nie malały, a wszyscy ciekawscy i żądni informacji gapie, mogli zaspokoić swoje pragnienia wiedzy. Większość wystawców chętnie opowiadała bowiem o ciekawostkach związanych z produkcją oraz historią różnego rodzaju płyt. Niektórzy kolekcjonerzy, ukazując swoje najcenniejsze zbiory, pełni dumy i zadowolenia z otaczającego ich tłumu, dzielili się ciekawymi anegdotami o tym, jak weszli w posiadanie niektórych swoich cennych eksponatów. Chętni mogli, bez problemu, wejść w posiadane upatrzonych płyt; oczywiście, za odpowiednią opłatą, już od dwudziestu złotych. Do zobaczenia za rok.

Fot. Adam Burmistrzak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*