Kto pojedzie do Brukseli?

Dla tenisisty – Wielki Szlem. Dla hokeisty – Puchar Stanleya. Dla czarodzieja – zwycięstwo w Turnieju Trójmagicznym. Wiele dyscyplin sportu ma swoje legendarne trofea, a perspektywa ich zdobycia mobilizuje miliony fanów. W tej rywalizacji Graalem mogą być Mistrzostwa Polski Debat Parlamentarnych (MPDP), najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej debat w kraju.

Debata parlamentarna to format, w którym odbywają się mistrzostwa Europy i świata,  w którym od jedenastu lat mierzą się najbardziej uzdolnieni mówcy w Polsce. Niebawem do walki stanie kilkadziesiąt drużyn, które przez 3 dni będą rywalizować o tytuł Mistrzów Polski. W tym roku akademickim organizatorem Mistrzostw będzie Klub Debat UAM, we współpracy z Fundacją Polska Debatuje. To już jedenasta edycja,  odbędzie się 26-28 maja 2017 w Poznaniu, tym razem w murach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Nagrodą główną  jest wyjazd do Brukseli dla zwycięzców turnieju w dwóch kategoriach – Open (główna) oraz Novice (mniej niż rok doświadczenia w debatowaniu).

Poznański Klub Debat UAM działa od 2013 roku przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Zajmujemy się organizacją cotygodniowych spotkań dla studentów i poznańskiej młodzieży, w czasie których prowadzone są warsztaty tematyczne, techniczne (np. o logice argumentacji) oraz debaty na tematy: społeczne, ekonomiczne, polityczne. Ponadto co roku organizujemy turnieje debat na szczeblu lokalnym, wojewódzkim (dla licealistów – Poznańska Liga Debat) i ogólnopolskim (dla uczniów i studentów, np. Poznań Debatuje, Turniej Walentynkowy). W ramach współpracy z Fundacją Edukacyjną G5, wspieramy także Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich (2016, 2017) oraz tegoroczny turniej Zrozumieć historię.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/101744546989314/?ti=cl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*