Łęcka na Instagramie

Choć trwają wakacje, zachęcamy do czytania lektur szkolnych. Podczas spotkań i dyskusji na bibliotecznym Facebooku (dziesięciometrowy przedruk z wirtualnej tablicy prezentujemy na wystawie) razem z czytelnikami wybraliśmy najgorzej wspominane lektury szkolne.

Na ekspozycji „Kanon lektur nieczytanych” prezentujemy 11 lektur, które wskazywali nasi czytelnicy, ale staramy się spojrzeć na nie z przymrużeniem oka. Szalejąca na Instagramie Izabela Łęcka. Plotkarskie doniesienia z wesela Rydla. Mieszkańcy Lipiec, którzy  żyją zgodnie z hygge. Szukamy też punktów łączących „Dziady” z „Gwiezdnymi wojnami”, a także zastanawiamy się  na ile obawy Żeromskiego przed cenzurą wpłynęły na odbiór  postaci Tomasza Judyma. Dla odwiedzających wystawę przygotowaliśmy też kilka zadań – m.in.  przepisanie prozą „Pana Tadeusza” lub narysowanie łąki zgodnej z opisem Elizy Orzeszkowej.

Wystawę wzbogacają  memy i gify przygotowane m. in. przez uczniów poznańskich szkół średnich, które udowadniają, że lektury cały czas są tematem ważnym i inspirującym. Wystawa czynna  do 15 września , a 11 września zapraszamy na rozmowę – Kanon lektur nieczytanych: jak przerabiać lektury? w której wezmą udział  poznańscy poloniści, proponujący swoim uczniom nietypowe podejście do literatury.

Fot. www.bracz.edu.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*