Sielankę psuje… synowa

DAGADANA świętuje swoje okrągłe urodziny. Z tej okazji zaprosiła do współpracy Poznań Jazz Philharmonic Orchestra pod kierownictwem kompozytora i gitarzysty Piotra Scholza. Spotkanie zaowocowało wspaniałym jubileuszowym koncertem, który możecie zobaczyć i przeżyć wspólnie z nami.

Dziesięć lat temu zespół DAGADANA zaistniał jako duet założony przez Dagę i Danę, następnie w niedługim czasie dołączył do zespołu kontrabasista, basista i skrzypek Mikołaj Pospieszalski, a od 2014 roku perkusista Bartosz Mikołaj Nazaruk. Od tego czasu Dagadana to kwartet, który podróżuje do wielu  zakątków świata i opowiada, jak ciekawą i bogatą jest kultura Polski i Ukrainy, jak wiele wspólnego je łączy, a także co je różni.

DAGADANA szuka inspiracji w muzyce źródeł, jazzie, eksperymentuje z różnymi stylami i elektroniką, zachwyca się współczesną literatura, ale także odnajduje nieznane wiersze i bierze je na warsztat. Zapraszamy do wysłuchania i śpiewania z nami piosenki do tradycyjnego ukraińskiego tekstu „U poli bereza” z Podola. To historia długo wyczekiwanego przez matkę powrotu syna z wojska. Mężczyzna jest żywy i zdrowy, więc kobieta nie posiada się z radości. Sielankę psuje, niestety, niespodzianka w postaci… nowo poślubionej synowej. Synowa to nie kobieta a trauma, która wżenia się w życie syna. https://bit.ly/2LUB38T

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*