MBA w ramach dwóch Akademii

Otwarta została rekrutacja na  roczne studia podyplomowe o kierunku Master of Business Administration (Bankowość i system finansowy), które są organizowane w ramach Akademii NBP oraz Akademii Kopernikańskiej.

  Studia skierowane są do kadry zarządzającej instytucjami finansowymi – dyrektorów, menedżerów i członków organów statutowych. Wykłady rozpoczną się w czerwcu 2023 roku w Warszawie. W gronie wykładowców znajdą się światowej sławy ekonomiści z banków centralnych. Studia MBA umożliwią zdobycie prestiżowych kwalifikacji menedżerskich, a także szerokiej wiedzy z zakresu funkcjonowania systemu bankowego w gospodarce, w tym zadań banku centralnego. W programie zawiera się też omówienie wybranych aspektów działalności banków komercyjnych oraz ich interakcji z bankiem centralnym i systemem nadzorczym. Praktycy rynku, w ramach wykładów, przedstawią również mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i kwestie zarządzania portfelem inwestycyjnym i ryzykiem rynkowym.

„Tematyka wykładów skoncentruje się na funkcjonowaniu systemów finansowych oraz roli banków komercyjnych i bankowości centralnej w tych systemach. Przeanalizowane zostaną instrumenty finansowe z uwzględnieniem rachunkowości bankowej oraz statystyki i sprawozdawczości, a także polityka pieniężna i obieg pieniądza w gospodarce” – wyjaśnia prof. Adam Glapiński, prezes NBP.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*