Wiosna zawitała do Śmigla!

W dniach 21-23 kwietnia odbyła się druga edycja “Wiosny w Śmiglu”. Na placu Targowym czekało wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci.

Impreza trwała trzy dni i jest otwarciem sezonu wiosenno-letniego, w którym na mieszkańców czekać będzie jeszcze wiele wydarzeń. “Wiosna w Śmiglu” organizowana jest przez lokalne Centrum Kultury, burmistrza oraz Team Fundację.

Wydarzenie rozpoczęło się w piątek, otwarciem zlotu Foodtrucków, które oferowały kulinaria z różnych zakątków świata. Jednak najwięcej atrakcji czekało na gości w sobotę, o godz. 15 rozpoczął się charytatywny zlot samochodowy, na którym licznie pojawili się przedstawiciele lokalnej społeczności motoryzacyjnej. Zobaczyć mogliśmy klasyczne polskie pojazdy, motocykle, auta sportowe i wiele innych interesujących maszyn. Konkurs na najstarszy samochód wygrała Syrena z 1964 r., a najstarszym motocyklem, który pojawił się na placu, był SHL z 1954 r. Nagrodę za najciekawsze auto przyznano właścicielowi Chryslera 300C.

O godz. 16 odbył się konkurs w jedzeniu ostrego burgera. W rywalizacji udział wzięło czterech zawodników, a zwycięzcą został Maciej Krysmann. Triumfator skomentował rywalizację następująco: “Myślę, że następnym razem przygotowujący burgera powinni się bardziej postarać. Straszono nas, a okazało się to “małym piwkiem”. Było pikantne, ale nie ostre, jadłem już ostrzejsze rzeczy. Troszkę się zestresowałem, więc pewnie czas mógł być nieco lepszy”. Sobotnie popołudnie zakończył koncert zespołu Blue Happens. Zbierano pieniądze na leczenie Antka, chorego na mastocytozę.

Jak zwykle, impreza na śmigielskim placu Targowym cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród rodzin z dziećmi. W najbliższych miesiącach miasto zaoferuje nam  jeszcze “Dni Śmigla” oraz trzecią edycję “Motopikniku”. Pierwsze z wydarzeń odbędzie się w dniach 19-21 maja. Charytatywny zlot samochodowy “Motopiknik”, organizowany przez Team Fundację, planowany jest na 13 sierpnia.

Fot. Wojciech Grzelka

Wiosna w Śmiglu, imreza, Motopiknik, zlot, konkurs

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*