My Day, mamy problem

Day6 to prężnie działający zespół kpopowy pod patronatem JYP Entertainment. Artyści od swojego debiutu w 2015 roku zdążyli stworzyć imponującą dyskografię i prowadzą świetną karierę. Jednak nowy rok przynosi zmiany.

Pomniejszony skład. Z dniem 1 stycznia 2022 wytwórnia JYP Entertainment opublikowała na swojej oficjalnej stronie oświadczenie) wokalista i gitarzysta grupy – Jae (Park Jae-hyung) opuszcza Day6 oraz wytwórnię:

„Witajcie, tu JYP Entertainment. Po pierwsze, szczerze przepraszamy za wywołanie niepokoju nagłą wiadomością dla My Day, która okazuje wiele wsparcia dla DAY6. Jae, który do tej pory był członkiem DAY6, odszedł z zespołu z dniem 31 grudnia 2021 roku, a jego kontrakt został rozwiązany. Wymienialiśmy z Jae głębokie rozmowy przez długi czas, a po dokładnej dyskusji zdecydowaliśmy się uszanować zdanie artysty i zakończyć nasz ekskluzywny kontrakt. Chociaż nasza relacja z Jae dobiegła końca, JYP Entertainment będzie również kibicować przyszłym działaniom Jae z jego nowym startem. Obiecujemy kontynuować pełne wsparcie i wysiłki dla aktywności DAY6 i prosimy o ciągłą miłość i wsparcie od My Day. Dziękujemy.”

Także artysta zabrał głos w tej sprawie, tłumacząc sytuację i dziękując swoim fanom za wspólnie spędzone lata, koncerty i dzielone przeżycia.

Kolejny krok. Jae nie zamyka wszystkich drzwi za sobą. Nie wyklucza, że w przyszłości spotka się ponownie ze swoimi przyjaciółmi na scenie. Jednak na to wydarzenie fani będą musieli poczekać, ze względu na trwającą obecnie służbę wojskową Sungjina oraz Young-hyuna. Warto wspomnieć, że także Dowoon – perkusista – ogłosił plan odbycia służby wojskowej w przyszłym miesiącu. Chociaż czas oczekiwania jest długi, My Day (nazwa fandomu Day6) z pewnością będą wyczekiwać powrotu artysty. Kto wie, może gitarzysta zdecyduje się na powrót do zespołu bez podpisywania kontraktu z wytwórnią?

Fot. z oficjalnego Twittera artysty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*