Na razie ostrzeżenia

Z popularnej platformy Netflix, według danych z 2021 roku, korzysta na całym świecie ponad 200 mln. odnotowanych użytkowników, w Polsce niemalże 12 mln. Jednak wielu z nich decyduje się na „sprytne” dzielenie konta i udostępnia swojego hasła kilku innym osobom. Wskutek tego liczba realnych użytkowników jest z pewnością znacznie wyższa.

Sygnały dotyczące tego, że Netflix rozpoczyna działania uniemożliwiające użytkownikom współdzielenie kont dochodzą do internautów nie od dzisiaj. Według regulaminu, który akceptujemy zakupując konto mamy do czynienia z zasadą, że konto może być dzielone tylko ze współlokatorami, a każde inne rozpowszechnianie jest zabronione. Jednak praktyka dzielenia konta ze znajomymi, czy sprzedawanie dostępu do niego jest powszechne na całym świecie.

Netflix próbuje walczyć z takimi użytkownikami i od 1 stycznia 2022 wprowadził nowy zapis.  W związku z tym użytkownicy mogą teraz otrzymać komunikaty proszące o potwierdzenie bycia właścicielem danego konta. Potwierdzenie ma odbywać się poprzez kod wysłany SMS-em lub mailowo. Należy wprowadzić go na urządzenie, na którym pojawił się komunikat. Czy jest wystarczająco dobre rozwiązanie? Teoretycznie, aby ominąć zabezpieczenia Netflixa wystarczy tylko przesłać wygenerowany kod rodzinie czy znajomym i dalej można swobodnie oglądać filmy i seriale. Jest to wiec rozwiązanie nie do końca skuteczne.

Netflix nie przewiduje żadnych kar finansowych, jedyne co platforma może zablokować, to dostęp do konta. Jednakże do tej pory nie ma żadnych informacji o takich działaniach podjętych przez serwis streamingowy, więc wygląda na to, że są to na razie tylko ostrzeżenia.

Fot. https://about.netflix.com/pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*