Pekao S.A. w Top 10

Bank Pekao po raz dwunasty z rzędu otrzymał tytuł Top Employer, tym samym ponownie udowadniając, że należy do grona najlepszych pracodawców w kraju, a więc takich, którzy angażują się w tworzenie lepszego środowiska pracy poprzez wdrażanie wysokich standardów zarządzania zasobami ludzkimi.

Dodatkowo – po raz pierwszy w historii swojego uczestnictwa w procesie certyfikacji prowadzonym przez Top Employers Institute – uplasował się w pierwszej dziesiątce uhonorowanych tym tytułem firm w Polsce. Wyróżnienie przyznawane jest pracodawcom przez niezależnych ekspertów Top Employers Institute, który od 30 lat jest globalnym autorytetem w zakresie badania warunków pracy oraz realizowanej przez przedsiębiorstwa polityki personalnej.

Uzyskanie certyfikatu Top Employer poprzedza niezależny audyt, który dla wszystkich firm na świecie prowadzony jest według jednej metodologii i dotyczy takich kwestii, jak m.in. strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój czy well-being. W tym roku w ramach programu Top Employers certyfikowano ponad 1857 najlepszych pracodawców ze 123 krajów z pięciu kontynentów.

Przyszłość rozwoju Banku Pekao najlepiej oddaje hasło „Bądźmy razem najlepsi”. Ambicją Pekao S.A. jest bowiem stanie się najszybciej rozwijającym się, nowoczesnym bankiem w kraju. Kluczem do realizacji tego celu są zaangażowani pracownicy – nastawieni na współpracę, otwarci na zmianę, pełni inicjatywy i gotowi do podejmowania wyznawań

Nasze wspólne działania sprawiają, że jesteśmy inspirującym miejscem pracy dla naszych obecnych pracowników oraz pracodawcą pierwszego wyboru dla przyszłych, dlatego bardzo się cieszymy, że w tym roku znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce certyfikowanych przez Top Employers Institute firm w Polsce. Jest to dowód na to, że podjęte przez nas w ostatnim czasie działania przyczyniają się do realizacji naszego celu, a także plasują nas w ścisłej czołówce organizacji umożliwiających swoim pracownikom rozwój zawodowy i osobisty – podsumowuje Zbigniew Chmiel, Dyrektor Pionu Zasobów Ludzkich w Banku Pekao S.A.